Inne języki

Inne języki

W Custom-Made skupiamy się na potrzebach naszych klientów firmowych, którzy coraz chętniej wychodzą ze swoją ofertą na rynki zagraniczne. 

Językiem uniwersalnym jest obecnie angielski, jednak niektóre kraje europejskie i poza-europejskie wciąż duży nacisk kładą na komunikację we własnym języku.

Dlatego naszym klientom oferujemy również kursy z takich języków jak:

Niemiecki 

w kulturze niemieckiej mocno zakorzeniony jest szacunek do własnego ojczystego języka i rodzimego rynku, dlatego Niemcy najchętniej robią interesy z firmami zarejestrowanymi w Niemczech lub takimi, które są w stanie rozmawiać z nimi w ich własnym języku. Daje im to większe poczucie bezpieczeństwa i zrozumienia, wywołuje większe zaufanie; 

Francuski 

Francuzi są niezwykle przywiązani do swojego języka, który przez wieki pełnił rolę 'lingua franca’, chcąc wejść na rynek francuski zagraniczne firmy powinny nastawić się na komunikację w ich języku narodowym, gdyż język angielski nie jest powszechny; 

Włoski oraz Hiszpański 

podobnie jak wyżej wymienione kultury, te nacje wolą posługiwać się swoimi ojczystymi językami, choć nie są aż tak restrykcyjni. Jednak znajomość tych języków przynajmniej w stopniu komunikatywnym ułatwia i przyspiesza wiele procesów.

Polski dla obcokrajowców

Nie tylko polskie firmy wychodzą na rynki zagraniczne, ale również wiele firm zagranicznych  inwestuje w Polsce i otwiera tu swoje kolejne oddziały. Wiąże się to często z relokacją pracowników niższego i średniego szczebla, jak również kadry zarządzającej.

Oczywiście w Polsce angielski jest już standardem w korporacjach i firmach międzynarodowych, natomiast wciąż, codzienne funkcjonowanie dla relokowanych pracowników jest zdecydowanie łatwiejsze, jeśli znają oni język kraju, w którym przebywają.

Dlatego w takich przypadkach firmy decydują się na finansowanie swoim pracownikom lekcji języka polskiego, żeby ułatwić i przyspieszyć aklimatyzację i poznanie kultury.

Mamy również w naszej ofercie 2 jeszcze wciąż mniej popularne języki:

Norweski 

polskie firmy, w szczególności te nadbałtyckie, często związane z technologią, odnawialnymi źródłami energii, czy szeroko pojętą energetyką, jak również z medycyną, chętnie wchodzą we współpracę z norweskimi firmami. Norwegowie świetnie posługują się językiem angielskim, który odpowiednio okraszony zgłębieniem kultury norweskiej wystarcza do klarownej komunikacji, jednak wysyłając na teren Norwegii pracowników czy to wykwalifikowanych, czy fizycznych lub medycznych mających bezpośredni kontakt z osobami indywidualnymi, język norweski jest niezbędny do codziennego funkcjonowania w nowej rzeczywistości.

Chiński (mandaryński)

coraz więcej polskich firm, zwłaszcza z branży IT, czy produkcyjnej podejmuje współpracę z chińskimi firmami lub eksportuje/importuje towary z i na teren Chin. Komunikacja w języku angielskim jest najczęściej niemożliwa lub wadliwa ze względu na problemy z wzajemnym zrozumieniem się stron – często jest to ograniczony zakres słów, niezrozumiała wymowa spowodowana zupełnie innym wachlarzem dźwięków i ogromne różnice kulturowe. Dlatego firmom, które otwierają swoje oddziały w Chinach, czy częściach Azji, w których ludzie posługują się językiem chińskim/mandaryńskim lub chcą wejść w relacje biznesowe z chińskimi firmami pomagamy w opanowaniu podstaw komunikacji w tym egzotycznym języku.

Im Rahmen unserer Website verwenden wir Cookies, um Ihnen ein Höchstmaß an Service zu bieten. zu bieten, auch in einer Weise, die auf Ihre individuellen Bedürfnisse zugeschnitten ist. Sie können Ihre Cookie-Einstellungen jederzeit ändern. Weitere Informationen finden Sie in unserer Datenschutzrichtlinie unten.