Angielski w księgowości

Czy księgowi mają jakieś szczególne problemy z nauką angielskiego?

Jak zawsze zależy od osobowości i faktycznie pełnionej funkcji.

Myślę, że jedną z największych przeszkód w rozwoju językowym jaką zaobserwowaliśmy w Custom-Made B2B Language School wśród księgowych, jest brak kontaktu z językiem na co dzień.

Osoby pracujące w księgowości rzadko mają styczność z językiem obcym mówionym, o ile nie pracują w międzynarodowej korporacji w mieszanym zespole.

A jak wiadomo, organ nieużywany usycha 😅. Just jokin’. Or am I? 😉.

Natomiast, nieużywanie języka w praktyce często prowadzi do barier i blokady przed mówieniem.

Dodatkowym czynnikiem stresogennym może być fakt, iż księgowi pracując na co dzień na liczbach w swoim obszarze są perfefkcjonostami, co przekłada się również na inne obszary życia, w tym komunikację.

Każdy z nas chce mieć możliwość wyrażenia swoich myśli w pełni.

Nikt nie lubi ograniczeń, zwłaszcza, jeśli mamy coś ciekawego i mądrego do powiedzenia lub chcemy współuczestniczyć w ciekawej, żywej dyskusji.

W takich sytuacjach trudno pogodzić się z wewnętrzną z blokadą przed mówieniem.

Mamy kilka rozwiązań jakie wdrażamy wśród naszych klientów.

Dział księgowości

Mając do przeszkolenia dział księgowości w kontekście języka angielskiego branżowego – czyli cele do osiągnięcia mamy wspólne dla całej grupy osób, zaproponowaliśmy zajęcia grupowe.

W grupie uczestnicy wspólnie przełamują bariery mentalne przed mówieniem wśród osób na tym samym poziomie.

Tworzy się swoista grupa wsparcia, w której wszyscy uczestnicy dzielą te same doświadczeniamogą motywować się do osiągania wspólnych celów, prowadzić wspólne rozmowy na temat swoich bieżących zadań i wspólnej pracy.

Indywidualna księgowa

Innym podejściem, są zajęcia indywidualne, które mogą dotyczyć języka branżowego lub ogólnego w zależności od indywidualnych potrzeb.

Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w wyniku konsultacji z jedną z naszych kursantek-księgową, było odbywanie zajęć codziennie 5 razy w tygodniu.

Dlaczego tak dużo?

Kursantka była świadoma, że w danym momencie w jej firmie panował gorący okres wzmożonej pracy i nie ma czasu, ani siły na samodzielna naukę w domu.

Z drugiej strony, chciała szybko osiągnąć widoczne postępy – czekał ją wyjazd na konferencję branżową (później urlop), podczas którego będzie musiała używać angielskiego i chciała móc swobodnie konwersować w sytuacjach towarzyskich.

Zatem przez kilka pierwszych miesięcy umawiała się z lektorką na codzienne lekcje.

❓A Wy jakie macie trudności z nauką angielskiego?

❓Czy wśród naszych odbiorców są księgowi, którzy identyfikuja się z opisanym powyżej problemami?

❓Czy w Waszych branżach są jakieś najczęściej występujące ograniczenia, jak np. perfekcjonizm, który spowalnia postęp w nauce języka?

❓Jakie Wy macie sposoby na poradzę nie sobie z ograniczeniami w nauce języka?

Chcesz wypróbować nasze metody? zapraszamy do kontaktu z nami 

Sie werden auch interessiert sein an...

Vorherige
Weiter

Im Rahmen unserer Website verwenden wir Cookies, um Ihnen ein Höchstmaß an Service zu bieten. zu bieten, auch in einer Weise, die auf Ihre individuellen Bedürfnisse zugeschnitten ist. Sie können Ihre Cookie-Einstellungen jederzeit ändern. Weitere Informationen finden Sie in unserer Datenschutzrichtlinie unten.