Angielski w księgowości

Czy księgowi mają jakieś szczególne problemy z nauką angielskiego?

Jak zawsze zależy od osobowości i faktycznie pełnionej funkcji.

Myślę, że jedną z największych przeszkód w rozwoju językowym jaką zaobserwowaliśmy w Custom-Made B2B Language School wśród księgowych, jest brak kontaktu z językiem na co dzień.

Osoby pracujące w księgowości rzadko mają styczność z językiem obcym mówionym, o ile nie pracują w międzynarodowej korporacji w mieszanym zespole.

A jak wiadomo, organ nieużywany usycha 😅. Just jokin’. Or am I? 😉.

Natomiast, nieużywanie języka w praktyce często prowadzi do barier i blokady przed mówieniem.

Dodatkowym czynnikiem stresogennym może być fakt, iż księgowi pracując na co dzień na liczbach w swoim obszarze są perfefkcjonostami, co przekłada się również na inne obszary życia, w tym komunikację.

Każdy z nas chce mieć możliwość wyrażenia swoich myśli w pełni.

Nikt nie lubi ograniczeń, zwłaszcza, jeśli mamy coś ciekawego i mądrego do powiedzenia lub chcemy współuczestniczyć w ciekawej, żywej dyskusji.

W takich sytuacjach trudno pogodzić się z wewnętrzną z blokadą przed mówieniem.

Mamy kilka rozwiązań jakie wdrażamy wśród naszych klientów.

Dział księgowości

Mając do przeszkolenia dział księgowości w kontekście języka angielskiego branżowego – czyli cele do osiągnięcia mamy wspólne dla całej grupy osób, zaproponowaliśmy zajęcia grupowe.

W grupie uczestnicy wspólnie przełamują bariery mentalne przed mówieniem wśród osób na tym samym poziomie.

Tworzy się swoista grupa wsparcia, w której wszyscy uczestnicy dzielą te same doświadczeniamogą motywować się do osiągania wspólnych celów, prowadzić wspólne rozmowy na temat swoich bieżących zadań i wspólnej pracy.

Indywidualna księgowa

Innym podejściem, są zajęcia indywidualne, które mogą dotyczyć języka branżowego lub ogólnego w zależności od indywidualnych potrzeb.

Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w wyniku konsultacji z jedną z naszych kursantek-księgową, było odbywanie zajęć codziennie 5 razy w tygodniu.

Dlaczego tak dużo?

Kursantka była świadoma, że w danym momencie w jej firmie panował gorący okres wzmożonej pracy i nie ma czasu, ani siły na samodzielna naukę w domu.

Z drugiej strony, chciała szybko osiągnąć widoczne postępy – czekał ją wyjazd na konferencję branżową (później urlop), podczas którego będzie musiała używać angielskiego i chciała móc swobodnie konwersować w sytuacjach towarzyskich.

Zatem przez kilka pierwszych miesięcy umawiała się z lektorką na codzienne lekcje.

❓A Wy jakie macie trudności z nauką angielskiego?

❓Czy wśród naszych odbiorców są księgowi, którzy identyfikuja się z opisanym powyżej problemami?

❓Czy w Waszych branżach są jakieś najczęściej występujące ograniczenia, jak np. perfekcjonizm, który spowalnia postęp w nauce języka?

❓Jakie Wy macie sposoby na poradzę nie sobie z ograniczeniami w nauce języka?

Chcesz wypróbować nasze metody? zapraszamy do kontaktu z nami 

Zainteresują Cię również...

Previous
Next

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Mogą Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów poniżej w naszej Polityce Prywatności.