Benefity pracownicze – kursy angielskiego dla pracowników

Benefity pracownicze - czym jeszcze zachęcić nowych pracowników do pracy z pożytkiem dla firmy?

Jeśli jesteś pracownikiem działu HR na pewno wiesz, jak ciężko w dzisiejszych czasach jest pozyskać dobrego pracownika. Firmy prześcigają się w oferowaniu kolejnych benefitów, bo konkurencyjne wynagrodzenie to już dawno za mało.
Zwykle w ofercie jest pakiet świadczeń medycznych, karnet na siłownię, kosz owoców, kawa, a nawet barek z alkoholem w biurze :O !
Natomiast, od jakiegoś czasu na popularności zyskał samorozwój pracowników. Wśród takich kursów, przede wszystkim znajdziemy kursy językowe, zwłaszcza kursy angielskiego, współfinansowane lub w pełni finansowane przez firmę.
Dodatkowo, w obecnych czasach kiedy borykamy się z pandemią i praca zdalna jest głównym trendem, kursy języka angielskiego są coraz częściej oferowane w formie zdalnych spotkań z lektorem na platformie online.

Dlaczego jest to świetny benefit pracowniczy?

Głównie ze względu na ogromne możliwości rozwoju firmy na rynkach zagranicznych.
Jeśli firma myśli o ekspansji na rynki zagraniczne lub już jest w jej trakcie, odpowiednie umiejętności językowe zespołu to czynnik kluczowy dla powodzenia przedsięwzięcia – obok oferty oczywiście :).

„Nie wyobrażam sobie wysłać na negocjacje w sprawie wynajmu powierzchni magazynowej, czy współpracy z dystrybutorem pracownika z 'komunikatywną’ znajomością języka (!).
Przecież tu chodzi o duże pieniądze , a niejednokrotnie o przyszłość firmy za granicą. Zrozumienie o czym rozmawiamy i zapisów wstępnych umowy jest kluczowe (!)
[…] Jasne, moglibyśmy skorzystać z pomocy tłumacza, ale to generuje kolejne koszty, a i zaufanie wobec znajomości struktur i kultury firmy do osoby spoza niej jest niższe.” – mówi jeden z naszych klientów z branży produkcyjnej.

Według raportu z 2020 roku przygotowanego przez Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) we współpracy z JLL, Mercer, Randstad Polska oraz Randstad Sourceright nauka języków obcych jest na 4-tym miejscu pod względem popularności dodatkowych świadczeń pozapłacowych dla pracowników firm (żródło: https://absl.pl/storage/app/uploads/public/5ee/887/8d5/5ee8878d59858995982318.pdf).

Natomiast, według badania Świadczenia dodatkowe w oczach pracowników w 2019 roku, zorganizowanego przez Sedlak&Sedlak (żródło: https://www.employear.com/pl/blog/benefity.html) aż 26% badanych stwierdziło, że szkolenia językowe są najbardziej pożądanym benefitem.

Zatem inwestycja w kursy języka angielskiego dla pracowników jest nie tylko atrakcyjnym dodatkiem dla nich samych, ale i inwestycją w przyszłość i rozwój firmy.

Sie werden auch interessiert sein an...

Vorherige
Weiter

Im Rahmen unserer Website verwenden wir Cookies, um Ihnen ein Höchstmaß an Service zu bieten. zu bieten, auch in einer Weise, die auf Ihre individuellen Bedürfnisse zugeschnitten ist. Sie können Ihre Cookie-Einstellungen jederzeit ändern. Weitere Informationen finden Sie in unserer Datenschutzrichtlinie unten.