Co oznacza angielski biznesowy?

Business English, czyli angielski biznesowy obejmuje fachowe słownictwo wykorzystywane w różnych branżach oraz wiedzę dotyczącą korespondencji i tworzenia dokumentacji. Najważniejszą umiejętnością w tym przypadku jest konwersacja. Pracownicy lub właściciele firm powinni swobodnie posługiwać się angielskim, by budować relacje biznesowe, a także silną markę na arenie międzynarodowej.

Czym jest Business English?

Angielski biznesowy to odmiana języka angielskiego, którą posługują się osoby związane ze środowiskiem biznesowym. Przydaje się on m.in.:

  • w trakcie negocjacji i rozmów służbowych,
  • podczas prezentacji,
  • w pisaniu wiadomości e-mail.

W trakcie kursu opanujesz zwroty oraz wyrażenia przydatne w handlu, marketingu, IT, finansach… Będziesz z nich korzystać codziennie w pracy. Dzięki nim będziesz uprzejmy, a zarazem profesjonalny. Unikniesz biznesowego faux-pas. Zminimalizujesz stres związany z prowadzeniem rozmów telefonicznych i z łatwością poradzisz sobie w każdej sytuacji. Twoja pewność siebie wskoczy na wyższy poziom.

 

Kursy Business English są bardziej uniwersalne niż specjalistyczne. Nauczysz się na nich wyrażeń biznesowych używanych w różnych branżach. Zdobyta wiedza ułatwi Ci poszukiwanie pracy w różnych sektorach. Gdy wybierzesz obszar, który najbardziej Ci odpowiada, możesz podszkolić Twój angielski na kursie branżowym.

Dla kogo jest Business English?

Zastanawiasz się, czy kurs Business English jest wart Twojego czasu i pieniędzy? Gwarantuję, że będziesz zadowolony z tej inwestycji. Dobra znajomość angielskiego biznesowego przyda Ci się nie tylko w pracy, ale również w urzędach oraz w różnych instytucjach. Z jego pomocą załatwisz wiele spraw zawodowych, a także prywatnych. Po jakimś czasie podziękujesz sobie za to, że Twoje kompetencje językowe wzrosły. Jestem tego pewna.

 

Szukasz pracy? Chcesz przyspieszyć Twoją karierę? A może chcesz otworzyć firmę i zbudować silną markę w innym kraju? Zadbaj koniecznie o kontakty międzynarodowe! Coraz więcej przedsiębiorstw poszukuje nowych możliwości rozwoju. W tej sytuacji znajomość angielskiego jest na wagę złota.

 

Chcesz zwiększyć swoje szanse na rynku pracy, zarabiać więcej lub umocnić swoją pozycję na arenie międzynarodowej? Postaw na angielski biznesowy. Naucz się zwrotów grzecznościowych. Bardzo ważne jest tutaj wypowiadanie się w formalny sposób. Ciągle doskonal swoje umiejętności w pisaniu, czytaniu czy mówieniu. Duże znaczenie ma tu również rozumienie ze słuchu i gramatyka.

Czy Business English pomaga w karierze?

Znajomość języka angielskiego to jeden z wymogów, który przejawia się w większości ofert pracy. Jeśli Twój angielski kuleje, koniecznie zabierz się do pracy. Pozbądź się swojej pięty achillesowej. Dzięki temu odniesiesz zawodowy sukces. Poczujesz się jak zwycięzca.

Znajomość angielskiego jest bezcenna w środowisku korporacyjnym, w którym pracują przedstawiciele różnych narodowości. Wiele rozmów kwalifikacyjnych jest prowadzonych po angielsku. Liczysz na wyższe stanowisko? Pokaż pracodawcy, że podnosisz swoje kwalifikacje.

Z każdym awansem wiąże się większa odpowiedzialność. Z tego powodu wymagane są większe kompetencje. Przekonaj swoich przełożonych, że podołasz temu wyzwaniu. Business English na pewno Ci w tym pomoże.

Podsumowanie: Co to znaczy angielski biznesowy?

Angielskiego biznesowego możesz się uczyć samodzielnie albo w trakcie specjalistycznego kursu. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Moim zdaniem warto połączyć obie opcje, aby uzyskać jak najlepsze efekty w stosunkowo krótkim czasie. Bardzo ważne jest tu Twoje zaangażowanie.

W szkole językowej Custom-Made korzystamy z różnych materiałów. Nie uczymy angielskiego z tradycyjnych podręczników. Zamiast nich wykorzystujemy m.in.: wywiady, filmiki, artykuły prasowe czy różnego rodzaju pisma. Zależy nam na tym, by nasi kursanci zdobyli praktyczne umiejętności, które przydadzą się im na co dzień. Prowadzimy lekcje indywidualne, jak też zajęcia grupowe. W trakcie takich spotkań łatwiej jest się zmotywować do nauki.

Jeśli chcesz się uczyć samodzielnie, wyrób w sobie konkretne nawyki. Poświęcaj każdego dnia minimum 15 minut na naukę angielskiego. Określ swoje cele. Zdecyduj, co jest w tym momencie dla Ciebie najważniejsze. Dobrym sposobem na przyswojenie nowych słówek jest słuchanie i oglądanie filmików. Koniecznie dużo mów po angielsku.

 

Szukasz kursu Business English, który cieszą się dobrą opinią wśród absolwentów? Skontaktuj się z nami już dziś i zapytaj o szczegóły.

Zainteresują Cię również...

Previous
Next

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Mogą Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów poniżej w naszej Polityce Prywatności.