Coaching językowy, czyli co?

Czym jest coaching językowy?

Taki trening, oferowany coraz szerzej w różnego rodzaju szkołach językowych lub przez trenerów językowych, jest zwykle nauczaniem języka w połączeniu z powszechnymi narzędziami i pytaniami stosowanymi w coachingu.

Czym jest zatem coaching neurojęzykowy oparty na metodzie Neurolanguage Coaching ®?

W skrócie jest to wydajny i szybki transfer wiedzy i umiejętności językowych między Coachem językowym, a jego Coachee-odbiorcą, zapewniający trwałe rezultaty wspierane przez coaching przyjazny dla mózgu, fundamenty i zasady coachingu oraz odkrycia neuronauki. (Rachel Paling)

Metoda coachingu neurojęzykowego (Neurolanguage Coaching ®) łączy w sobie odkrycia neuronauki i zasady/podstawy coachingu wplatając je w proces nauczania języków.

Dzięki neuronauce, wiemy, że każdy mózg i umysł jest inny i ma inne potrzeby oraz predyspozycje, choćby językowe.

W związku z tym, celem neurojęzykowego coachingu jest opracowanie indywidualnego treningu językowego dopasowanego do potrzeb konkretnej osoby.

Taki trenineg nie opiera się na podręcznikach, czy gotowych programach, ale na jasnych, ustrukturyzowanych celach do osiągnięcia w wyznaczonym czasie.

Coach neurojęzykowy (Neuralanguage Coach ®) wie, jak poprowadzić inspirujące i przyjazne dla Twojego mózgu konwersacje, ale również omówić w ciekawy sposób aspekty gramatyczne tak, żeby umysł pozostawał w ciągłym stanie zainteresowania.

Dodatkowo, w opisanym podejściu tworzymy idealne warunki nauki dla mózgów/umysłów naszych uczących się, co prowadzi do szybszych, bardziej wydajnych, trwalszych i kosztowo bardziej opłacalnych rezultatów.

Warto podkreślić, że Twój coach neurojęzykowy (Neuolanguage Coach ®) jest certyfikowany i akredytowany przez ICF, co oznacza, że stosuje się do standardów, modeli i etyki pracy coacha opracowanych przez ICF.

Wpływ coachingu neurojęzykowego na jego odbiorcę

💎 Pogłębione rozumienie struktur i języka

💎 Pełna świadomość błędów językowych i umiejętność samo-korekty

💎 Zauważalne postępy prowadzą do wzrostu motywacji do nauki i dalszego rozwoju

💎 Zwiększenie świadomości tego, jak funkcjonuje mózg i jaki sposób nauki jest dla nas najefektywniejszy

W czym może pomóc coaching neurojęzykowy?

✔️ Nauczenie się jezyka od podstaw – coaching pomoże Ci w szybki i przyjemny sposób nauczyć się języka przez wyznaczenie małych celów nieobciążających Twojego mózgu,

✔️ Pogłębienie znajomości języka, wyzbyciu się nieprawidłowych naleciałości – zagłębimy się w Twoje bieżące potrzeby językowe i skorygujemy błędy powtarzane przez lata, wskażemy jakich zwrotów lepiej unikać, a które są lepsze w danym kontekście

✔️ Praca nad wymową – wspólnie określimy, co należy poprawić i jakich efektów oczekujesz

✔️ Językowa pewność siebie podczas mówienia, niezależnie od poziomu – wyzbędziemy się emocjonalnych punktów zapalnych, które do tej pory Cię blokowały, wspólnie wypracujemy ścieżkę motywacji i celów do osiągnięcia.

Podsumowanie:

Coaching neurojęzykowy (Neurolanguage Coaching ®) jest połączeniem coachingu, nauki i neuronauki i gładkim zaimplementowaniem ich do procesu nauczania języka obcego.

Odbiorca coachingu-Coachee jest aktywnym uczestnikiem procesu, świadomie przejmuje stery nad swoją ścieżką nauki. To on jest w centrum, wspierany przez wyspecjalizowanego coacha.

W tej metodzie określamy sobie jasne, łatwe do osiągnięcia cele w realnym czasie. Dzięki temu podejściu cały proces nauki jest szybszy, bardziej efektywny i w rezultacie kosztowo bardziej opłacalny.

Zainteresują Cię również...

Previous
Next

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Mogą Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów poniżej w naszej Polityce Prywatności.