Czego sekretnie pragnie branża IT od języka angielskiego?

Angielski vs. IT

Nie dzieliliśmy się tym do tej pory na szeroką skalę, ale ogromną większość naszych klientów obecnie stanowią firmy z branży IT.

Wydawać by się mogło, że specjaliści IT znają język angielski bezbłędnie, a przynajmniej płynnie. Przecież każdy 'informatyk'(!) gra w gry komputerowe i koduje po angielsku, a większość literatury fachowej jest właśnie w tym języku.

Otóż nie wszyscy programiści, bo ten termin jest tu zdecydowanie miłej widziany, grają w gry komputerowe, a zaskakująco wielu z nich interesuje się bardziej muzyką, czy sportem niż grami. Owszem, w przeważającej większości kod pisany jest po angielsku, ale to, że programista wie jakiej angielskiej komendy użyć na wywołanie pożądanej akcji, nie oznacza wcale, że zna znaczenie konkretnego terminu językowego, którego użycia się nauczył. A spore grono osób czytających literaturę fachową w języku angielskim, czyta ją korzystając z Google Translate.

Czego, więc sekretnie pragną specjaliści IT od języka angielskiego?

Płynności i na tyle bogatego słownictwa ogólnego, żeby móc swobodnie rozmawiać ze swoimi kolegami obcokrajowcami z zespołu, z przedstawicielami klienta, czy zagranicznymi product ownerami. Jak większość z nas, chcą po prostu nie robić z siebie 'głupka’, gdy muszą rozmawiać w obcym, najczęściej angielskim języku.

Na jakie kursy uczęszczają nasi słuchacze z firm informatycznych?

Na kursy general English – języka angielskiego ogólnego. Słownictwo techniczne i branżowe znają od podszewki i bez problemu się nim posługują, dlatego łatwiej im jest opisać czym się zajmują w pracy na co dzień, ale już o wiele trudniej przejść przez small talk w przerwie na kawę, czy choćby przejść przez typowe 'daily’, gdzie są zmuszeni do lawirowania między czasami przeszłymi (co już zrobiłem, z czym miałem problem), a przyszłymi (co planuje następnie robić).

Jeśli Ty, drogi programisto borykasz się z podobnym problem, lub jeśli Ty, drogi HR managerze/managerze do spraw benefitów wiesz, że ten problem dotyczy Twojej firmy i jej zespołu, zapraszamy Was do kontaktu i do skorzystania z naszych kursów językowych. Mamy wprawę w pracy ze specjalistami z branży IT! Doradzimy Wam najlepszą formułę kursów. Podpowiemy na czym się skupić i jaką przyjąć strategię nauki.

Podbijamy branżę IT! 🙂

#conquerIT #conquest #ITdesire #secretdesire #ITdream #englishforIT

Zainteresują Cię również...

Previous
Next

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Mogą Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów poniżej w naszej Polityce Prywatności.