Jak szybko nauczyć się business English?

Wstęp

Czy angielski biznesowy jest potrzebny?

W jaki sposób uczyć się angielskiego biznesowego, by było skutecznie?

Angielski biznesowy – 5 skutecznych sposobów na podkręcenie efektów (podcasty i kanały na YT, seriale, uczenie się od innych w firmie, prasa branżowa, zajęcia z lektorem)

Podsumowanie

Trudno sobie wyobrazić sprawną komunikację w języku angielskim bez znajomości General English. Niestety w wielu branżach to za mało. Wielu specjalistów na co dzień posługuje się też angielskim biznesowym oraz specjalistycznym słownictwem. Dzięki temu łatwiej jest zbudować markę w danej dziedzinie, a także zrealizować cele wyznaczone w firmie.  Dowiedz się, jak szybko nauczyć się angielskiego biznesowego i rozwiń swoje skrzydła.

Czy angielski biznesowy jest potrzebny?

Chcesz znaleźć dobrze płatną pracę? Marzysz o awansie? A może chcesz rozwijać swoją firmę na rynku międzynarodowym?

 

Wszystkie te życzenia urzeczywistnią się, jeśli zainwestujesz swój czas i pieniądze w naukę angielskiego biznesowego. Praktyczny kurs Business English to świetne rozwiązanie dla osób, które stawiają na działanie. Samo mówienie, czy fantazjowanie o swoich marzeniach to zdecydowanie za mało, by spełnić swoje marzenia.

 

Skup się zatem na rozwoju swoich kompetencji lingwistycznych. Rozmawiaj przez telefon z klientami, odpowiadaj na wiadomości e-mail, czytaj artykuły, oglądaj video. Wykonuj te czynności systematycznie. Po pewnym czasie zauważysz efekty, które dodadzą Ci skrzydeł. Pamiętaj, że ChatGTP czy translator Google nie wykonają za Ciebie pracy. Wykorzystuj te narzędzia jako asystentów.

W jaki sposób uczyć się angielskiego biznesowego, by było skutecznie?

Przed rozpoczęciem nauki, określ Twoje cele językowe. To zwiększy Twoją motywację do nauki. Zastanów się, co chcesz osiągnąć. Doprecyzuj Twoje cele zgodnie z metodą SMART. W ten sposób będzie Ci łatwiej kontrolować cały proces.

 

Odpowiedz sobie na 5 pytań:

 

  • Jaki jest Twój cel?
  • Jak będziesz weryfikować postępy?
  • Dlaczego chcesz osiągnąć ten cel?
  • Czego potrzebujesz do realizacji tego celu?
  • Kiedy chcesz zrealizować Twój cel?

Odpowiedzi zapisz sobie na kartce. Uwierz mi, ta metoda naprawdę pomaga!

 

Jeśli chcesz się uczyć angielskiego samodzielnie, przygotuj plan nauki. Rozpisz plan na 5-6 dni w tygodniu. Niech każda sesja trwa 15-20 minut. To wystarczy, by sprawnie uczyć się angielskiego i wskoczyć na wyższy poziom. Uwierz, taki model nauki przynosi lepsze wyniki niż nauka przez 2 godziny raz w tygodniu. W ten sposób będziesz przez cały czas zmotywowany/zmotywowana do treningu językowego.

Angielski biznesowy - 5 skutecznych sposobów na podkręcenie efektów

Zastanawiasz się, jak poprawić znajomość Business English? Brakuje Ci inspiracji do przygotowania planu? Wykorzystaj poniższe wskazówki i nie błądź po omacku! Poznaj 5 sposobów, dzięki którym dobiegniesz do celu oraz dowieziesz wyniki:

 

Artykuły branżowe

Wykorzystaj Twoją ulubioną wyszukiwarkę internetową. Wpisz hasło news/articles + Twoja branża. Wybierz trzy pierwsze pozycje i przeczytaj wiadomości. W ten sposób będziesz na bieżąco oraz nauczysz się nowych słówek.

 

Podcasty biznesowe

Od kilku lat podcasty stają się coraz bardziej popularne. To bardzo wygodna metoda zdobywania wiedzy. W trakcie słuchania możemy zająć się jeszcze czymś innym, np. aktywnością na świeżym powietrzu. 15-20 minut spaceru pozytywnie wpłynie na Twój organizm.

Filmiki na YouTubie

YouTube to kopalnia wiedzy biznesowej. Znajdziesz tu wiele wartościowych kanałów biznesowych. Wybierz 3-5, które najbardziej przypadną Ci do gustu i śledź je systematycznie. W ten sposób rozwiniesz słownictwo oraz poćwiczysz rozumienie ze słuchu.

 

Seriale

Ciekawą formą nauki Business English jest oglądanie seriali. W tym celu możesz wykorzystać Netflixa. Które tytuły zasługują na Twoją uwagę? Proponuję kilka: Mythic Quest, Succession, Corporate czy StartUp. A Ty, co dodasz do tej listy?

 

Zajęcia z lektorem i uczenie się od innych w firmie

Świetnym sposobem na naukę angielskiego biznesowego jest wykonywanie różnych obowiązków w firmie. Gdy nie jesteś czegoś pewny/pewna, skorzystaj z doświadczenia i wiedzy swoich kolegów oraz koleżanek z pracy. W firmie możesz utrwalić też to, czego nauczyłeś/nauczyłaś się w trakcie zajęć z lektorem.

Podsumowanie: Jak szybko nauczyć się angielskiego biznesowego?

Nauka angielskiego biznesowego to ciężka praca. Nie da się tego zrobić w 2 miesiące. W ciągu kwartału możliwe jest opanowanie jednego poziomu. Wszystko zależy od Twojej efektywności. Naucz się poprawnie wymawiać zwroty i wyrazy. Jeśli nie wiesz, jak coś wymówić, zapytaj o to kogoś w pracy lub odsłuchaj nagrania w internecie.

 

Buduj krótkie zdania. Dzięki temu będzie Ci łatwiej rozmawiać po angielsku. Mów powoli i wyraźnie. Przygotowujesz prezentację po angielsku? To, co mówisz, przygotuj na slajdach w najważniejszych punktach. W ten sposób będzie Ci łatwiej skupić na tym, co chcesz przekazać.

Zainteresują Cię również...

Previous
Next

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Mogą Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów poniżej w naszej Polityce Prywatności.