24 września 2019

Kurs Business English

Kurs Business English, czyli języka angielskiego biznesowego. Używanego przede wszystkim w szeroko pojętej komunikacji biznesowej, porusza tematy związane z różnymi branżami, językiem spotkań, prezentacji, negocjacji, small talk, tematykę biurową. Słuchacze nauczą się poprawnego użycia podstawowych konstrukcji gramatycznych, niezbędnych w użyciu w komunikacji mailowej oraz ustnej.

Custom-Made: Tak, gramatyka również jest poruszana podczas zajęć Business English. Wbrew ostatnio szeroko rozprzestrzenionej opinii o tym, że bez znajomości gramatyki można świetnie się dogadać, w kontaktach biznesowych przynajmniej podstawowa poprawność gramatyczna jest istotna. Przedstawiając prezentacje, negocjując z klientem, czy zawierając umowę, chcemy być dobrze zrozumiani, a błędy gramatyczne mogą znacznie zaburzyć nasz przekaz, a nawet podważyć zasadność naszych słów. Co więcej, w komunikacji biznesowej, każdy z nas chce być postrzegany jako profesjonalista. Nic bardziej nie zaburza tego obrazu, jak nieumiejętność poprawnego komunikowania się. Niemniej jednak, podczas zajęć nasi Lektorzy starają się przedstawić tylko najważniejsze konstrukcje w przystępny sposób, poprawić dotychczas popełniane, czasem utrwalane przez długie lata błędy.

Podczas kursu poruszane są kwestie związane ze skrótami używanymi powszechnie w komunikacji korporacyjnej, częste zwroty frazeologiczne, idiomy. Lekcje oparte są na autentycznych materiałach, tekstach z The New York Times, The Economist, portali takich jak Business Insider, CNN, BBC. Lektorzy korzystają z kanałów YouTube, np. TEDTalks, sprawdzonych i ciekawych materiałów książkowych, jak Market Leader.

Tematy z zakresu różnych dziedzin biznesu dobierane są indywidualnie do profilu firmy oraz oczekiwań i potrzeb grupy/słuchaczy.


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Mogą Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów poniżej w naszej Polityce Prywatności.